4 listopada w naszej szkole odbył się Dzień Zdrowego Śniadania - wyjątkowe wydarzenie promujące zdrowe odżywianie. Z tej okazji uczniowie oraz przedszkolaki wspólnie przygotowali różnorodne zdrowe przekąski i poznali zasady zbilansowanej diety.Oddział przedszkolny wykonał kolorową i pełną ciekawych informacji piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej, która przybliżyła młodszym uczniom zasady zdrowego stylu życia.Uczniowie klas 1-8 na pierwszej godzinie lekcyjnej pracowali w zespołach, przygotowując wspólne talerze pełne zdrowych przekąsek. Każda klasa mogła zrealizować swoje pomysły na zdrowe śniadanie, przynosząc wcześniej ustalone składniki i przybory. Dzięki kreatywności i zaangażowaniu uczniów powstały apetyczne kompozycje warzyw, owoców, pełnoziarnistych kanapek i innych zdrowych przekąsek.Na pierwszej przerwie odbyła się wspólna degustacja przygotowanych przekąsek. To była świetna okazja, aby wspólnie cieszyć się zdrowymi smakami i inspirować do wprowadzenia zdrowych nawyków na co dzień.Dziękujemy wszystkim uczniom, wychowawcom oraz rodzicom za wsparcie i zaangażowanie w przygotowanie Dnia Zdrowego Śniadania. Mamy nadzieję, że to wydarzenie zachęci uczniów do dbania o zdrową dietę przez cały rok!
Aktualności
Dzień Zdrowego Śniadania
- 2
Święto Zmarłych
Dnia 28 października 2024 roku uczniowie klasy 7 i 8, pod opieką nauczycielki historii, pani Małgorzaty Antosiak, odwiedzili groby Mazurów znajdujące się w lesie w okolicach Zabiel. Była to wyjątkowa okazja, aby uczcić pamięć dawnych mieszkańców tych terenów w okresie poprzedzającym Święto Zmarłych.
Mazurzy, ludność pochodzenia polskiego wyznająca luteranizm, zasiedlali Prusy Wschodnie i okoliczne ziemie, żyjąc w zgodzie z lokalną przyrodą i tradycjami. Choć wiele miejsc pamięci po nich z czasem uległo zapomnieniu, te groby stanowią wyjątkowy ślad historii, który przypomina o ich obecności i wkładzie w kulturę regionu.
Podczas wizyty uczniowie uporządkowali teren i zapalili znicze, symbolicznie oddając hołd tym, którzy dawniej zamieszkiwali naszą okolicę. Była to także lekcja refleksji nad przemijaniem, szacunkiem dla różnorodności i zachowania pamięci o przodkach – wartości, które stanowią ważną część naszej tożsamości.
Konkursy przedmiotowe Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty
W roku szkolnym 2024/2025 dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych województwa warmińsko-mazurskiego organizuje się konkursy z następujących przedmiotów:
1) języka polskiego,
2) matematyki,
3) języka angielskiego,
4) języka niemieckiego,
5) biologii,
6) chemii,
7) fizyki,
8) geografii,
9) historii,
10) informatyki.
Uczniowie, którzy chcą wziąć udział w konkursach, powinni zgłosić się do nauczycieli poszczególnych przedmiotów do 28 października.
Zachęcamy szczególnie uczniów klasy ósmej.
Tytuł laureata konkursu kuratoryjnego zwalnia z pisania egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu i pozwala uzyskać wynik 100%.
Wycieczka do Łodzi
- 2
Dnia 16.10.2024r. uczniowie klas 4-8 oraz uczniowie klas 1-3 wraz z rodzicami i panie, Małgorzata Antosiak, Monika Rusinek i Ewa Różycka, wybrali się na jednodniową wycieczkę do Łodzi. Ależ to był cudownie spędzony dzień!
Pierwszym punktem było zwiedzanie Muzeum Fabryki w Manufakturze i udział w warsztatach. Wysłuchaliśmy ciekawej historii jak doszło do tego, że Łódź z małej osady, stała się jednym z największych polskich miast, poznaliśmy przyczyny i skutki rozwoju miasta oraz proces produkcji tkanin bawełnianych oraz codzienne życie dawnych robotników. Następnie odbyliśmy spacer najdłuższym deptakiem w Polsce, czyli ulicą Piotrkowską. Spędziliśmy wspaniałe chwile w Centrum Nauki i Techniki – miejscu, w którym nauka nie ma tajemnic. Obejrzeliśmy seans pod tytułem „Astronauta” w kinie sferycznym, odbyliśmy wirtualny spacer w przestrzeni kosmicznej oraz poznaliśmy tajniki pracy astronautów.
Zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wrażeń, wróciliśmy do domów!
Światowy Dzień Mycia Rąk
- 2
15 października obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk, który jest doskonałą okazją, aby przypomnieć o znaczeniu higieny rąk dla naszego zdrowia. Z tej okazji dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej wzięły udział w kreatywnych warsztatach, podczas których przygotowywały kolorowe i edukacyjne plakaty na temat mycia rąk.Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pracami naszych uczniów, które można podziwiać na szkolnym korytarzu. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspieranie tak ważnej inicjatywy!
EDSS i Święto Pieczonego Ziemniaka
27 września 2024 roku odbył się Europejski Dzień Sportu Szkolnego połączony ze Świętem Pieczonego Ziemniaka. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie, rodzice oraz nauczyciele, a jego głównym celem była integracja społeczności szkolnej poprzez sport, zabawy i zadania edukacyjne. Dzień rozpoczął się powitaniem uczniów, po czym odbyły się wybory do samorządu szkolnego oraz zajęcia tematyczne w klasach, dotyczące zdrowego odżywiania i roli ziemniaka w diecie. Uczniowie brali udział w konkurencjach sportowych na boisku, takich jak ziemniaczany slalom , ziemniaczana sztafeta i wiele, wiele więcej... Na zakończenie uczestnicy zebrali się przy ognisku, by wspólnie piec kiełbaski i ziemniaki. Całość zwieńczyło podsumowanie dnia, które podkreśliło znaczenie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej.
1
Godziny odwozów
Dowożenie w roku szkolnym 2024/2025 – I półrocze
Poniedziałek, czwartek
14:00 – OP,1,2,3,4,5,6
- 14.05 Maliniak, 14.10 Nowojowiec, 14.17 Łysak, 14.22 Jakubowy Borek
- 14.28 Ciemna Dąbrowa, 14.35 Jesionowiec
14:50/15:40 - 7,8
- 15.43 Jakubowy Borek
- 15.50 Ciemna Dąbrowa, 15.55 Jesionowiec, 16.05 Maliniak, 16.10 Nowojowiec
Wtorek, środa
14:00 – OP,1,2,3,4,5,6
- 14.05 Maliniak, 14.10 Nowojowiec, 14.17 Łysak, 14.22 Jakubowy Borek
- 14.28 Ciemna Dąbrowa, 14.35 Jesionowiec
14:50 – 6 (cz), 7,8
- 14.55 Jakubowy Borek
- 15.05 Ciemna Dąbrowa, 15.10 Jesionowiec, 15.15 Maliniak, 15.20 Nowojowiec
Piątek
13:05 – OP,1,2,3,4,5,6
- 13.10 Maliniak, 13.15 Nowojowiec, 13.22 Łysak, 13.25 Jakubowy Borek
- 13.35 Ciemna Dąbrowa, 13.40 Jesionowiec
14:00 – 7,8
- 14.05 Jakubowy Borek
- 14.15 Ciemna Dąbrowa, 14.20 Jesionowiec, 14.25 Maliniak, 14.30 Nowojowiec
Rozpoczęcie zajęć dydaktyczno-wychowawczych roku szkolnego 2024/2025
Uroczyste rozpoczęcie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
roku szkolnego 2024/2025 odbędzie się
w poniedziałek 2 września 2024 r. o godz. 9.00 na korytarzu szkolnym.
Serdecznie zapraszamy!
Godziny oczekiwania na poszczególnych przystankach w dniu 02 września:
8.00 - Maliniak
8.05 - Nowojowiec
8.10 - Łysak
8.15 - Jakubowy Borek
8.20 - Zabiele (szkoła)
8.25 - Ciemna Dąbrowa
8.30 - Zabiele (szkoła)
8.40 - Jesionowiec ( kolonia )
8.45 - Jesionowiec ( przystanek )
8.50 - Zabiele
Godziny oczekiwania na poszczególnych przystankach w roku szkolnym 2024/2025:
7.40 - Maliniak
7.45 - Nowojowiec
7.50 - Łysak
7.55 - Jakubowy Borek
8.00 - Zabiele (szkoła )
8.05 - Ciemna Dąbrowa
8.10 - Zabiele (szkoła)
8.15 - Jesionowiec (kolonia)
8.20 - (przystanek)
8.25 - Zabiele (szkoła)
Zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych roku szkolnego 2023/2024
Uroczyste zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się
w piątek 21 czerwca 2024 r. o godz. 9.30 na korytarzu szkolnym.
Serdecznie zapraszamy!
Sukcesy naszych uczniów
W środę, 22 maja 2024 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Wielbarku zorganizowano już po raz dwunasty konkurs recytatorski pt. „Dziecięce Spotkania z Poetyckie”. W artystyczne szranki stanęły ze sobą dzieci ze Szkół z Wielbarka, Zabiel i Łatanej Wielkiej oraz reprezentanci GOK-u. Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii klas I-III, wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom. Wykazali się zdolnościami recytatorskimi i aktorskimi. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. 3 oraz z kl. 2: Julia Kucińska i Natalia Pliszka, z kl. 1: Izabela Skorupska.
W kategorii klas I-III:
I miejsce zajął duet: Zuzanna Skwiot i Zofia Grzyb; pozostali uczniowie uzyskali Wyróżnienia.Dziękujemy uczniom i rodzicom za przygotowanie strojów do występów.
29 maja 2024 r. godz. 9.00
Mega wycieczka!
W dniu 09.05 uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Warszawy.
Pierwszym etapem było zwiedzanie fabryki krówek w Grodzisku Mazowieckim. Mieliśmy okazję przyjrzeć się całemu procesowi powstania tych przepysznych cukierków, wziąć udział w ich degustacji, samodzielnie zaprojektować etykiety do swoich krówek oraz samodzielnie je zawijać.
Następnym punktem programu było zwiedzanie Stadionu Narodowego. Ale to były emocje! Mogliśmy poczuć się jak prawdziwi kibice! Pani przewodnik zapoznała nas ze wszystkimi miejscami, z których korzystają piłkarze podczas rozgrywek: boiskiem, trybunami, salą konferencyjną, salą do masażu i kąpieli oraz szatniami.
Wycieczka wzbogaciła nas o nowe, ciekawe doświadczenia. Był to wspaniale spędzony czas!
Zmęczeni, ale szczęśliwi bezpiecznie wróciliśmy do domu.
Małgorzata Antosiak, Ewa Różycka, Monika Rusinek
kierownik i opiekunowie wycieczki
24
Projekt "Polskie nawyki żywieniowe"
Klasy VII i VIII przygotowały metodą projektu wystawę na temat: Jakie są polskie nawyki żywieniowe na tle innych krajów?
Celem projektu było poznanie i przeanalizowanie polskich nawyków żywieniowych oraz ich ocena w odniesieniu do Talerza Zdrowego Żywienia i zaleceń żywieniowych. Uczniowie podzielili się na trzy zespoły i zmierzyli z wieloma zadaniami, m.in.: poszukiwali informacji co lubią jeść różne osoby w ich otoczeniu, jakie są polskie tradycje kulinarne, prowadzili dzienniki żywieniowe, przygotowali plakaty o zwyczajach kulinarnych w innych krajach (Japonia, Indie, Włochy).
Efekty pracy można podziwiać na korytarzu szkolnym - wystawa makiet stołów oraz prezentacja o polskich nawykach żywieniowych i plakaty. Zapraszamy :)
Weronika Terlik-Babicka
koordyntator edukacji zdrowotnej
5
Konkurs edukacyjny Fundacji KPMG Digital Wizards!
Drodzy uczniowie klas VI-VIII,
zapraszam do wzięcia udziału w nowym konkursie edukacyjnym Fundacji KPMG Digital Wizards!
Program ma formę trzyetapowego konkursu wiedzy dla uczniów zainteresowanych informatyką i nowoczesnymi technologiami. W pierwszej pilotażowej edycji programu uczniowie będą zdobywać i weryfikować wiedzę w trzech obszarach: AI, cyberbezpieczeństwie i marketingu cyfrowym.
Partnerami programu Digital Wizards są Sekcja Informatyki Szkolnej Polskiego Towarzystwa Informatycznego i firma Google Polska.Udział w programie jest bezpłatny!
Zgłoszenia ucznia do udziału w programie dokonuje wyłącznie nauczyciel. W systemie informatycznym nauczyciel może zarejestrować grupę swoich uczniów i przydzielić im kody, które umożliwią uczniom zapoznanie się z materiałami edukacyjnymi i wykonanie testu sprawdzającego wiedzę z trzech obszarów: AI, cyberbezpieczeństwo i marketing cyfrowy.
Na najlepszych uczestników czekają nagrody – laptopy, tablety oraz udział w wyjątkowym obozie naukowym! Dodatkowo dla 3 najlepszych szkół, z których uczniowie uzyskają najwyższą średnią punktów w pierwszym etapie, otrzymają grant na organizację wycieczki do Centrum Nauki Kopernik.Zgłosiłam już naszą szkołę!
Wszystkich zainteresowanych uczniów proszę o zgłaszanie sie po odbiór kodów.
Joanna Badysiak
nauczyciel informatyki
Zbiórka elektrośmieci
W dniach 6-10 maja w naszej szkole odbędzie sie zbiórka elektrośmieci w ramach ogólnopolskiej akcji "WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI"
Wycieczka do Gdańska
29 maja (poniedziałek) uczniowie klas 6 - 8 pod opieką pań: Małgorzaty Antosiak i Ewy Różyckiej, wspólnie z uczniami szkoły w Łatanej Wielkiej wybrali się pociagiem do Gdańska.
Zwiedzili Muzeum "Solidarności" oraz Stare Miasto.
Pełni wrażeń bezpiecznie wieczorem wrócili do domu.
1
Dzień Ziemi
22 kwietnia uczciliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Był pokaz ekologicznej mody, interaktywne gry o ochronie Ziemi oraz sadzenie drzew.
Na boisku szkolnym założylismy sad. Drzewka owocowe i krzewy zakupione zostały dzięki wsparciu Warmińsko-Mazurskiej Izby Roniczej w Olsztynie.
Dziękuję bardzo panom: Mirosławowi Deptule i Stanisławowi Skwiot za pomoc w realizacji przedsięwzięcia.
Pięknie dziękuję uczniom i ich rodzicom za zaangażowanie.
Joanna Badysiak
Dyrektor Szkoły
19
Pierwszy Dzień Wiosny
21 marca obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny.
Były konkursy na plakat , rymowany wiersz o wiośnie, zabawy, gry.
Wybraliśmy Miss i Mistera Wiosny.
Wesoło spędzony dzień. Czuć wiosną :)
4
Rekrutacja 2024/2025
Szanowni Państwo,
w pierwszym etapie rekrutacji zakwalifikowano wszystkie wnioski o przyjęcie i kontynuowanie wychowania przedszkolnego w oddziale przedszkolnym oraz wszystkie zgłoszenia do klasy I.
Zgodnie z Zarządzeniem Nr OS.0050.2024 Burmistrza Wielbarka z dnia 15 stycznia 2024 r., rodzice lub opiekunowie powinni potwierdzić wolę przyjęcia kandydata poprzez złożenie pisemnego oświadczenia.
Zapraszamy w dniach 20 - 22 marca 2024 r. do sekretariatu szkoły w godzinach 08.00 - 12.30.
Joanna Badysiak
Dyrektor Szkoły
Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025
Wnioski i zgłoszenia dostępne w sekretariacie szkoły.
Archiwum Aktualności